O ŽLUTÉM KRUHU, KTERÝ BYL MODRÝM TROJÚHELNÍKEM

Válka a ozbrojená agrese silných zemí proti těm slabým, zlo, kterého jsme se v Evropě obávali ze všeho nejvíce, se stala skutečností. I když nejsme bombardováni a modlíme se, aby hrůza, které jsme svědky na Balkáně brzy skončila, válka neméně krutá, totiž válka mediální, zuří v naší zemi a v celé Evropě prakticky od onoho 24. března, kdy se poprvé v Bělehradě rozezvučely sirény a na suverénní Jugoslávii spadly první americké bomby. V této válce jsme i my neustále bombardováni těmi, kdo mají moc a peníze a chtějí, aby se na jejich stranu - totiž na stranu barbarského zločinu - přidalo co nejvíce lidí.

Všichni si zajisté pamatují na opakovaná vyhlášení pánů generálů, že budou ušetřeny životy civilistů. Opak se stal skutečností již při prvních náletech. Pak, někdy ve třetím dni agrese, jsme se ze stejných úst dovídali, že Ibrahim Rugova - vůdce kosovských Albánců, byl zabit Srby. Na druhý den se jmenovaný politik objevil ve společnosti jugoslávského presidenta Slobodana Miloševiče a spolu s ním vyzval NATO k zastavení leteckých útoků. Pak jsme byli několik dlouhých dnů bombardováni (mediálně) záběry kosovských běženců, které, jak nás informoval i náš rozhlas a televize, vyhánějí z jejich domů Srbové. O několik dnů později jsme, a to od pánů generálů z Bruselu, vyslechli doznání, že na kosovské konvoje běženců (prý omylem) střílejí letadla NATO. Donekonečna nám pak bylo opakováno, že k pozemní operaci sil NATO na území Jugoslávie nikdy nedojde, teď o ní skupina stejných lidí mluví jako o jisté věci... Rovněž se dnes dozvídáme, že Priština - hlavní město a hlavní sídlo kosovských Albánců, bylo bombami aliance srovnané se zemí a běženci se opravdu nemají kam vrátit. Samozřejmě je nám těmi, kteří nám od začátku konfliktu tolikrát lhali, tvrzeno že Priština byla zničena Srby. I když, paradoxně, podle zpráv z Bruselu, bylo toto město cílem prakticky všech náletů aliance. Člověka mrazí, že ti, kdo agresi od začátku podporovali, si těchto prokázaných lží a nesrovnalostí v projevech euronacistů jakoby dodnes nevšimli.

Nejnovějším mediálním hitem v režii NATO je tzv. mírový proces, který by měl ukončit válku. Posluchačům rozhlasu, divákům televize a čtenářům novin jsou podsouvány neskutečné výmysly o tom, jak spravedlivě mají být podmínky aliance realizovány. Ve skutečnosti však NATO potvrzuje jenom to, co říká a stvrzuje vražděním a ničením od prvního dne vválky a od sepsání diktátu z Rambuille - totiž že chce okupovat Kosovo bez mandátu rady bezpečnosti OSN a kontrolovat mediální a komunikační sítě Jugoslávie. Slovy Hanse Ditricha Gentchera z roku 1992: „Srbsko musí padnout na kolena,“ anebo slovy Klause Kinkela z roku 1999: „Bombardováním Jugoslávie byla odčiněna porážka Německa z první světové války.“ Povedlo se „napravit“ (či spíše se mělo povést „napravit“) to co Hitler na Balkáně nedokázal.

Navzdory vzletným řečem o lidských právech a potlačování menšin, které jsme v naší zemi slyšeli již v roce 1939, zůstane válka proti Jugoslávii v paměti Evropy a světa zapsána jako bezprecedentní porušení míru, porušení Charty bezpečnosti OSN, porušení konstituce Severoatlantické aliance a agresí proti suverénní zemi, při které nejvíce trpěli ti, v jejchž zájmu byla údajně vedena. Výrok české redakce BBC z 2. května 1999 o tom, že morální hodnota života amarických pilotů (rozuměj placených vraždících strojů bez morálky) je vyšší než hodnota životů albánských a jugoslávských civilistů mluví za vše.

Roman Juriga

Adresa: Vilémov u Litovle159

783 23

FAX: 068 544 9006Zpět na rozcestník o problematice JugoslávieNAVRCHOLU.cz

<-Skok na seznam „za dveřmi"    <-<-Skok na Homepage